Czifra Lajos

Tizedik Debreczeni Tibor emlékverseny

2002 július 19. Szentgál, Pilics domb

A Debreczeni család és a Herendi Modellező Sportegyesület a Szentgál község és Herend között lévő Pilics domb lekaszált legelőjén rendezte meg a Tizedik Debreczeni Tibor Emlékversenyt július 19.-én, szombaton. Az előző napokban esőt hozó hidegfront után szombat reggel kiderült az ég és az erős szélben intenzív termikus áramlás kezdődött.

A hagyományos antik vitorlázó és antik motoros kategória mellett a 2 x 5 perces elektromos kategóriában is versenyt rendeztek. Debreczeni Oszkár főbíró megnyitója után a 21 elektromos versenyzőt 3 futamra osztottuk és ők kezdték az első startot Utána antik első startok voltak ebédig. A Debreczeni család hagyományos bográcspörkölttel vendégelte meg az éhes résztvevőket. Ebéd után elektromos és antik második start, majd elektromos és antik harmadik startot követően elektromos negyedik starttal fejeztük be a program szerint a találkozót.

Az antik vitorlázó kategóriában 11 versenyző indult. Első helyezést Czifra Lajos BpMSE 600 pontos maximummal, Második Zimmermann Károly, Tatabánya 560 ponttal, harmadik helyezést Szabó János Tatabányai versenyző 490 ponttal érte el.

Antik motoros kategóriában sajnos csak három versenyző jött el a versenyre. Hegedűs József Dunaharaszti 600 ponttal győzött. Matáncsi Imre Tatabánya 560 ponttal második, és Czifra Lajos BpMSE 422 ponttal harmadik helyezést ért el. Az F5 - E elektromos kategóriában Rusznák Miklós Cavalloni 1923 ponttal lett első. Berkó György Cavalloni klubból 1919 ponttal második és Szabó Ferenc Tatabánya 1914 ponttal lett harmadik helyezett, tehát ebben a kategóriában is rendkívül szoros volt a verseny. Az első tíz versenyző 1500 pont feletti eredményt ért el.

Eredményhirdetéskor a rendezőség nevében Debreczeni Oszkár főrendező értékelte az eredményeket, megköszönte a résztvevők, sportbírók és segítők áldozatkész közreműködését és reményét fejezte ki hogy a jövő évben a tizenegyedik találkozón még többen jönnek el Szentgálra. Az eredmény kihirdetésekor gratulált a győzteseknek és az első három helyezettek részére átadta a serlegeket. Végül a vitorlázó kategória győztesének Czifra Lajosnak átadták a vándorserleget egy évi megőrzésre, majd jó felkészülést kívánt a másnapi Országos Bajnokságra.