Meczner András

id. Árva János
F1A, B, C Nemzetközi Emlékverseny
Kunszentmiklós, 2002 szeptember 28

A negyedik alkalommal megrendezett “Árva János” verseny előtt az időjárás miatt kétséges volt hogy lesz-e egyáltalán verseny. A sok-sok esőtől felázott talaj volt a félelmünk. Az autók elakadnak a terepen mielőtt a kijelölt starthely melletti parkolóba érnének és főleg a verseny utáni “sár-dagonyázás”-tól kellett tartani.

Az időjárás szombaton egy kicsit javult, és viszonylag jó terep fogadta a résztvevőket. Reggel hűvös idő és gyenge szél volt, majd a nap folyamán még a nap is kisütött. A szél 4-5 m-nél nem volt erősebb.

Az ünnepélyes megnyitó után a verseny 9:30 - kor kezdődött el. A startidő 60 perc. Az első 6 startban 3 perc volt az elérhető maximum. A 7. startban kellett 4 ill. 5 percet repülnie a modelleknek.

A verseny végére az F1A és F1A ifi és F1B kategóriákban értek el maximumot a versenyzők.

Az F1A ifi kategóriában

1. Szentpéteri István Herend 1260+60”
2. Mihály Balázs Gyula 1260+06”
3. Képíró Zoltán Gyula 1222”

Az F1A felnőtt vitorlázó kategóriában 4 versenyző modellje indult a döntőben:

1. Rudolf Holzleitner Ausztria 1260+60+278”
2. Sánta József Szeged 1260+60+272”
3. Vasas György Gyula 1260+22+233”
4. Nótáros Attila Gyula 1260+22+161”

A harmadik és negyedik helyezett a holtverseny eldöntése érdekében indult a döntőben.

Az F1B gumis kategóriában Tóth Károly (Sopron) érte el egyedül a maximumot, 1260+20”- et és győzött sokak örömére. 2. Kocsis István 1220”-el és 3. Herbsthofer Helfried (Ausztria) 1213”

Az F1B gumis modellek - mint mindig az év folyamán - most is szépen és jól repültek.

Az F1C mechanikus modellek versenyét a fájós lábbal versenyző Maczkó Oszkár - Cavalloni - nyerte 1201” - el. 2. Szécsényi János BpMSE 1181” és harmadik Patócs László BpMSE lett 1029” -el. A motoros kategória ezévi versenyein meglátszik az “útkeresés” de látszik hogy egyre jobb az emelkedési stílus és főleg az elért, az elérhető magasság.

A vitorlázó kategória versenyzői versenyről versenyre repítenek nemzetközi szinten, reméljük a továbbiakban is örülhetünk sikereiknek.

Köszönet a rendező Árva János családjának és az őt segítő Gyulai Modellező Klubnak a jól sikerült sportszerű versenyért és a szép díjakért.